O nas

TIMEX S.A. to jedna z najdłużej działających na polskim rynku firm wspomagających kontakty importerów i eksporterów. Historia firmy rozpoczęła się w 1947 roku, kiedy to zostało powołane do życia Towarzystwo IMportowo-EXportowe (TIMEX). Od początku głównym obszarem działania TIMEX S.A. była pomoc dla zagranicznych przedsiębiorstw w zaistnieniu na polskim rynku.

Od 2010 roku, firma TIMEX S.A. zajmuje się sprzedażą naczep Kässbohrer w Polsce. Dzięki 120-letniej wierności etosowi firmy Kässbohrer produkty znane są obecnie w ponad 50 krajach, a liczba zastosowanych w nich innowacji oraz bogactwo palety produktów przerosły najśmielsze oczekiwania samego Karla Kässbohrera. Z chwilą założenia fabryki pojazdów w Ulm w roku 1893 Karl Kässbohrer wyznaczył nowe standardy w technologii produkcji przyczep.

Sukces firmy Kässbohrer polega na tym, że zatrudnieni w niej inżynierowie nieustannie dążą do perfekcji, a ich ambicje zawsze wykraczają ponad zwykłe standardy jakości. Celem ich starań jest osiągnięcie rzadko spotykanego połączenia wydajności, prostoty i niezawodności na najwyższym poziomie. Efektem ich pracy jest natomiast bogata oferta ekonomicznych, trwałych i przyjaznych w użytkowaniu naczep. Naszą obietnicę zawrzeć można w jednym słowie: „Enginuity”: łączymy nowoczesny „Engineering” z „Ingenuity” – to znaczy z inwencją i kreatywnością. Przekuwamy nasze zdolności inżynierskie oraz pomysłowość, podnosząc jakość obsługi klienta i szybkość dostaw, by zagwarantować sukces na kolejne 120 lat.

Firma Kässbohrer wyróżnia się na tle konkurencyjnych przedsiębiorstw europejskich produkujących przyczepy do ciągników siodłowych szeroką ofertą produktów obejmującą pojazdy plandekowe, cysterny i silosy, przyczepy i platformy niskopodwoziowe, platformy i naczepy do ciągników siodłowych, a także platformy do transportu kontenerów.

Timex S.A.  posiada swoje oddziały w Koniku Nowym/Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach/Mysłowicach.
Więcej informacji na temat działalności firmy TIMEX S.A. na stronie www.timexsa.pl

Fabryki Kässbohrer

Aby zapewnić najwyższy standard obsługi klienta, pojazdy firmy Kässbohrer są obecnie produkowane w trzech różnych miejscach. Główne ośrodki sieci dystrybucji w Niemczech znajdują się w Goch  oraz  w miejscowości Achstetten niedaleko Ulm. Pojazdy przeznaczone na rynek rosyjski produkowane są w okręgu administracyjnym Tula. Natomiast główny ośrodek produkcyjny znajduje się w Adapazari w Turcji i składa się z wysokowydajnego centrum badawczego i rozwojowego oraz z nowoczesnej fabryki naczep do ciągników siodłowych, która śmiało może mierzyć się z każdą konkurencyjną fabryką w Europie.

Kässbohrer, ze swoimi fabrykami w Niemczech, Rosji i Turcji, jest obecnie 4 co do wielkości, europejskim producentem naczep i przyczep.

Certyfikat TDT no. TDT-UW-11/11

Certyfikat TÜV SÜD

Certyfikat DEKRA

Nagrody i certyfikaty Kässbohrer

Inspektorzy Transportowego Dozoru Technicznego odwiedzili w kwietniu 2011 fabrykę Kaessbohrera w Adapazari , aby przeprowadzić audyt dotyczący cystern. W wyniku tej wizyty Kaessbohrer otrzymał Certyfikat no. TDT-UW-11/11.

TIMEX S.A., Dealer naczep Kässbohrer na polskim rynku zadbał o to, by do Polski trafiały wyłącznie naczepy, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Każda z importowanych do Polski cystern jest kontrolowana przez Inspektorów Transportowego Dozoru Technicznego jeszcze w fabryce. W ten sposób mamy pewność, że na nasz rynek trafiają wyłącznie naczepy z aprobatą TDT.

Dodatkowo naczepy kurtynowe spełniają wymogi normy EN 12642 XL. Norma ta odnosi się do bezpiecznego transportowania ładunków, poprzez dostosowanie konstrukcji naczepy. Każda naczepa spełniająca te normy otrzymuje stosowny certyfikat wystawianym przez TUV Niemcy.